Zewnętrzne, tj. fasadowe systemy żaluzji i rolet cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie pośród deweloperów i właścicieli domów jednorodzinnych, bliźniaczych bądź szeregowych. Jednak, które z nich wybrać – żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne? Poznajmy zarówno wady, jak i zalety rolet zewnętrznych oraz żaluzji fasadowych zewnętrznych i spróbujmy ocenić, które z nich, w jakich konkretnych przypadkach są po prostu lepsze – rolety czy żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje fasadowe zewnętrzne – zalety i wady

Chcąc rozstrzygnąć, który z dwóch systemów wybrać do swojego domu – żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne, należy poznać plusy i minusy obu. Zacznijmy od żaluzji fasadowych zewnętrznych. Co wiemy na ich temat? Co przemawia za żaluzjami fasadowymi, a co ewentualnie może nas powstrzymać przed ich montażem? Niewątpliwie, ogromną ich zaletą jest doskonała ochrona przeciwsłoneczna. Żaluzje fasadowe zewnętrzne bardzo dobrze blokują promienie słoneczne (zatrzymują nawet 80% światła), tym samym zapobiegając przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w czasie gorących dni. Dzięki temu, niepotrzebna okazuje się być klimatyzacja. Poza tym, wysokiej jakości, zastosowane do produkcji materiały (aluminium + ocynkowana blacha) oraz innowacyjny mechanizm zapewniają trwałość i wytrzymałość konstrukcji, a także łatwość obsługi. Co więcej, w porównaniu do rolet dają one możliwość regulacji kąta padania oraz intensywności światła, ponieważ lamele można obracać o 180 stopni. W końcu, żaluzje fasadowe prezentują się bardzo stylowo, w związku z czym nie tylko skutecznie chronią przed słońcem, ale też są dekoracją budynku. Co do wad – niestety, takie rozwiązanie ani nie chroni przed hałasem, ani nie zabezpiecza przed włamaniem. A co można powiedzieć w kwestii wad i zalet rolet zewnętrznych?

Wady i zalety rolet zewnętrznych

Rolety czy żaluzje zewnętrzne co wybrać? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, powinniśmy jeszcze wiedzieć, jakie są wady oraz zalety rolet zewnętrznych, tak, abyśmy mogli je zestawić z informacjami o żaluzjach fasadowych zewnętrznych. Otóż, wartymi uwzględnienia zaletami rolet zewnętrznych jest ich niezwykle solidna konstrukcja, bardzo dobra ochrona przeciwsłoneczna, a także doskonała ochrona przed hałasem oraz zabezpieczenie przed włamaniem, czego niestety nie możemy powiedzieć o żaluzjach fasadowych. Jeśli już musielibyśmy wskazać na jakieś wady, byłyby to słabsze w porównaniu do żaluzji walory estetyczne – opuszczone na okno rolety zewnętrzne nie są tak dekoracyjne, jak żaluzje. Wobec tego, który system wybrać – żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne?

Rolety czy żaluzje zewnętrzne?

Skoro poznaliśmy już wady i zalety rolet zewnętrznych oraz żaluzji fasadowych zewnętrznych najwyższa pora na ostateczny werdykt. Co wybrać – żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne? Otóż, decyzja należy tylko i wyłącznie do nas. Sami musimy się zastanowić co jest dla nas ważne, na co jesteśmy w stanie przymknąć oko, krótko mówiąc co bardziej odpowiada naszym indywidualnym preferencjom. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na montaż rolet czy żaluzji, zapewne i tak nie pożałujemy – oba rozwiązania są po prostu świetne.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO