Bez względu na to, czy w oknach zdecydowaliśmy się powiesić firany wraz z dekoracyjnymi zasłonami, czy też zrezygnowaliśmy z tego typu tekstyliów, nie powinno w nich zabraknąć odpowiednich rolet. Nie dość, że tego typu przesłony bardzo dobrze chronią przed słońcem, co doceniamy zwłaszcza w czasie upalnych letnich dni oraz zapewniają prywatność, to jeszcze są bardzo praktyczne w użytkowaniu. W związku z tym, takie, czy inne rolety standardowo montuje się właściwie we wszystkich oknach w mieszkaniach i domach. Chociaż wybór, jaki dają nam współcześni producenci jest bardzo duży (a może właśnie przez to), wiele osób nie potrafi się zdecydować jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne zamontować. Czy do takich drzwi pasują wszystkie modele rolet? W jakie zainwestować, by funkcjonalność drzwi tarasowych z roletą nie uległa pogorszeniu? Które rolety na drzwi przesuwne zapewniają pożądany efekt? Wybieramy najlepsze rolety na drzwi balkonowe przesuwne!

Drzwi tarasowe z roletą

Zanim zaprezentujemy godne polecenia rolety na drzwi przesuwne, warto podkreślić dlaczego rolety są niezbędne również w tym przypadku. Otóż, trzeba sobie uświadomić, że drzwi prowadzące na taras bądź balkon, zwłaszcza te przesuwane są bardzo duże, a co za tym idzie wpuszczają do wewnątrz dużo promieni słonecznych. O ile w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótkie, a noce długie, w związku z czym na ogół cierpimy na niedostatek słońca jest to pożądane, o tyle w czasie wiosny i lata już niekoniecznie. Wakacyjne miesiące z roku na rok są coraz to gorętsze, temperatura powietrza często oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza, przez co pomieszczenia, szczególnie te, z dużymi oknami i położone od strony południowej mocno się nagrzewają. Przez to ciężko w nich wytrzymać. Dlatego właśnie drzwi tarasowe z roletą, która stanowi odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną to absolutna podstawa. W związku z tym, koniecznie musimy zawczasu przemyśleć jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne kupić. Które spośród dostępnych obecnie na rynku najlepiej sprawdzają się jako rolety na drzwi balkonowe przesuwne?

Wewnętrzne rolety na drzwi przesuwne

Drzwi tarasowe z roletą to duet, którego nigdy nie powinno się rozdzielać. Warto natomiast zastanowić się jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne są odpowiednie, zarówno stylowe, jak i praktyczne. Nie ma wątpliwości, że efektowne, a jednocześnie funkcjonalne rolety na drzwi przesuwne to plisy oraz klasyczne rolety w kasecie. Do zalet tych pierwszych zaliczamy możliwość zasłaniania okna w najrozmaitszych konfiguracjach (steruje się nimi od góry i z dołu), prosty montaż bezinwazyjny, różnorodność kolorów i wzorów oraz tkaniny łatwe w czyszczeniu. Podobnie sprawa ma się z roletami w kasecie, z tym, że nimi można zasłaniać okno jedynie od góry.

Zewnętrzne rolety na drzwi balkonowe przesuwne

Każdy, kto poszukuje dobrej jakości, stylowych i funkcjonalnych rolet na drzwi balkonowe przesuwne z całą pewnością powinien rozważyć montaż klasycznych rolet (koniecznie w kasecie) oraz modeli plisowanych. W kategorii przesłon wewnętrznych te dwa rodzaje zdecydowanie są godne polecenia. Niemniej, warto przemyśleć również zewnętrzne rolety. Na drzwi przesuwne jest to świetna opcja, ponieważ znajdują się one na zewnątrz budynku, w związku z czym właściwie nie ingerują w same drzwi tarasowe. Do tego najlepiej zaciemnieją domowe wnętrza, zapobiegają przegrzewaniu się budynku latem oraz uciekaniu ciepła na zewnątrz zimą, są bardzo trwałe i solidne, a także wygłuszają, co doceniają zwłaszcza Ci, którzy mieszkają w pobliżu źródeł hałasu, np. fabryk produkcyjnych, torów kolejowych, autostrad.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO