Współcześnie, przesłony okienne stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz. Niezależnie od tego, czy w oknach zdecydujemy się powiesić firany i/lub zasłony, warto zamontować również rolety chroniące przed słońcem, zapobiegające nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, a jednocześnie zapewniające prywatność. Osłona okien przed słońcem jest ważna zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim i szczególnie w pomieszczeniach, których okna wychodzą na stronę południową, ale też wschodnią i zachodnią. Na szczęście producenci tego typu produktów oferują szereg różnego rodzaju rolet wewnętrznych, a także rolet zewnętrznych chroniących przed upałem. Które z nich wybrać? Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Osłona okien przed słońcem

Z roku na rok, coraz bardziej doceniamy różnego rodzaju sposoby zabezpieczenia domowych wnętrz przed nagrzewaniem się. Każde kolejne lato jest jeszcze gorętsze. Temperatury oscylujące w granicach 30 stopni Celsjusza nikogo już nie dziwią. Co więcej, od pewnego czasu obserwujemy, że wiosny albo nie ma wcale, albo jest bardzo krótka – już w maju, a nierzadko i w kwietniu robi się naprawdę ciepło. W związku z tym, jeśli nie chcemy czuć się we własnym mieszkaniu, jak w saunie, osłona okien przed słońcem jest konieczna. Odpowiednie rolety chroniące przed słońcem pozwalają utrzymać w pomieszczeniach komfortową temperaturę. Do wyboru mamy przy tym rolety zewnętrzne chroniące przed upałem oraz modele wewnętrze. Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Rolety zewnętrzne chroniące przed upałem

Jako, że lata w Polsce są coraz to bardziej upalne, a na rynku można dziś znaleźć wiele różnych modeli przesłon okiennych, sporo osób zastanawia się jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem. Bez wątpienia przed nagrzewaniem się pomieszczeń doskonale zabezpieczenia rolety zewnętrze. Chroniące przed upałem modele rolet montowanych na zewnątrz budynku niemalże w stu procentach blokują promienie słoneczne. Jednocześnie idealnie sprawdzają się zimą, ponieważ zapobiegają utracie ciepła z budynku. Rolety zewnętrzne chroniące przed upałem niestety mają jedną, małą wadę – po zasłonięciu okien właściwie nie przepuszczają do wnętrza ani odrobiny światła dziennego, przez co w pokojach panuje niemalże całkowita ciemność. Stąd też, zanim zdecydujemy się na ich montaż, warto wziąć pod uwagę jeszcze inne rodzaje przesłon zewnętrznych, a przede wszystkim rolety SCREEN zwane refleksolami. Wielu ekspertów przekonuje, że rolety SCREEN to najdoskonalsza osłona okien przed słońcem. Tego typu przesłony można również montować na tarasach i balkonach. Dodatkowo zapewniają one świetną ochronę przed insektami. W takim razie, czy jest w ogóle sens rozważać zakup wewnętrznych rolet chroniących przed słońcem?

Wewnętrzne rolety chroniące przed słońcem

Bez wątpienia klasyczne rolety zewnętrzne oraz rolety SCREEN bardzo dobrze zabezpieczają przed nagrzewaniem się domowe wnętrza (a także, tak jak ma to miejsce w przypadku refleksoli – tarasy i balkony). Niestety, nie zawsze istnieje możliwość ich montażu. Przykładowo, w mieszkaniach w blokach i kamienicach, ich instalacja może okazać się bardzo trudna. Zresztą, nie wszyscy preferują taki zewnętrzny system. Co wówczas? jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem spośród rolet wewnętrznych? Otóż, w tym przypadku polecane są klasyczne rolety materiałowe, koniecznie z powłoką antyrefleksyjną i w kasecie oraz rolety typu plisy, również z powłoką antyrefleksyjną.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO