Po długich latach świetności rolet tkanin zaciemniających, żaluzje okienne znów wracają do łask. Co więcej, w dzisiejszych czasach do wyboru mamy już nie tylko standardowe, uniwersalna modele z aluminium, które wyróżnia nowoczesna stylistyka, ale też żaluzje z drewna oraz bambusowe żaluzje. Zarówno jedne, jak i drugie to przepiękne, gustowne dodatki, które wprowadzają do wnętrz wyjątkowy, przytulny klimat. Jednak, które wybrać – żaluzje drewniane czy bambusowe? Jakie są ich zalety i wady? Czym się one od siebie różnią? Krótko mówiąc, co lepsze – żaluzje drewniane czy bambusowe?

Żaluzje z drewna

Żaluzje drewniane czy bambusowe? Przed takim dylematem staje zapewne każda osoba, która zdecydowała się na montaż w swoim domu absolutnie ponadczasowych, stylowych żaluzji okiennych z naturalnego materiału. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dowiedzieć się co nieco zarówno na temat żaluzji z drewna, jak i bambusowych żaluzji. Zacznijmy od tych pierwszych. Przede wszystkim, żaluzje z drewna są zdecydowanie cięższe, niż modele z bambusa – ważą około 3-4 kg na m2. Z z jednej strony może to być ich plusem (są solidne, porządne), z drugiej minusem (podczas ręcznego sterowania na bardzo dużych oknach będziemy odczuwać niemałą wagę). Poza tym, żaluzje z drewna posiadają nieco grubsze, w porównaniu do bambusowych żaluzji lamele, przez co po zwinięciu zajmują więcej miejsca w świetle okna. A co wiemy na temat modeli z bambusa i co lepsze – żaluzje drewniane czy bambusowe?

Bambusowe żaluzje

W porównaniu do ciężkich, solidnych, grubych żaluzji z drewna, z całą pewnością żaluzje bambusowe możemy nazwać ultralekkimi. Są bowiem o około 40% lżejsze niż żaluzje z drewna. Dzięki temu, nie obciążają aż tak bardzo okna/ściany i pozwalają na łatwe sterowanie. Poza tym, wykonane z bambusa żaluzje poziome po zwinięciu zajmują nieco mniej miejsca w świetle okna. Wobec tego, które żaluzje – drewniane czy bambusowe wybrać? Co lepsze – żaluzje drewniane czy bambusowe?

Co lepsze – żaluzje drewniane czy bambusowe?

Gdy wiemy już czym różnią się od siebie dwa podstawowe rodzaje żaluzji okiennych z materiałów naturalnych, najwyższa pora wybrać. Żaluzje drewniane czy bambusowe – które z nich zamontować na oknach w swoim domu? Otóż, zarówno żaluzje z drewna, jak i bambusowe żaluzje to bardzo stylowe, ponadczasowe, wysokiej jakości produkty. Niezależnie od tego, w jakie ostatecznie zainwestujemy, z pewnością będziemy zadowoleni. Musimy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie znaczenie ma dla nas waga. Prawdopodobnie w przypadku bardzo dużych okien lepszą opcją będą lekkie bambusowe żaluzje, którymi nieco łatwiej się steruje.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO