Jakie mamy możliwości montażu rolet?

 

W zależności od typu stolarki okiennej, musimy podjąć decyzję jakie rozwiązanie montażowe zastosować. Rolety kasetowe oraz kasetowe rolety dzień noc posiadają dwa możliwe systemy montaży – montaż inwazyjny oraz bezinwazyjny czyli w całości przyklejany.

Jakie mamy zalety i wady obu możliwych rozwiązań?

Montaż rolet inwazyjny

 

System przyszybowy kasetowych rolet jest to podstawowy system montażowy w Polsce.

Wersja inwazyjna, mocowana za pomocą małych wkrętów “pchełek” montażowych pozwala na bezproblemowe funkcjonowanie przez lata. Otwory wkrętów są na tyle małe, że można je w przyszłości zamaskować w oknach drewnianych jak i plastikowych PVC.

System przeznaczony jest do miejsc gdzie znaczenie ma m.in. kąt otwarcia okna – wystaje około 3,5 cm a więc z powodzeniem można instalować ten typ rolet również na drzwi balkonowe w często uczęszczanym przejściu na balkon lub taras.

Do tej pory nie spotkaliśmy się z sytuacją, gdzie montaż inwazyjny do list przyszybowych naruszał warunki gwarancji okien przez dewelopera oraz producentów okien, to warto zasięgnąć potwierdzenia w swoim budynku.

Bezinwazyjny montaż rolet

 

Mniej popularna, wybierana w miejscach, gdzie nie ma możliwości zamocować rolet przy pomocy wkrętów.

Zainstalowany na taśmę piankową system wzmocnionych rolety materiałowych oraz dzień/noc daje poczucie solidnego systemu bezinwazyjnego.

Trzeba zwrócić szczególną uwagę na warunki w lokalach – taśma piankowa wymaga od nas pewnych wymagań w czasie użytkowania:

  • zdecydowany wymóg braku wilgoci około rolet
  • regulowane na bieżąco ościeżnice
  • doskonale wyczyszczone skrzydła okienne przez instalacją rolet
  • niedopuszczanie do nagłych szarpnięć rolet

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO