Współcześnie możemy wybierać spośród różnego rodzaju przesłon okiennych. Te najbardziej klasyczne, dostępne na rynku od wielu już lat to proste, gładkie rolety materiałowe – niegdyś montowane na ścianie powyżej wnęki okiennej, później na specjalnych zaczepach bezpośrednio na ramie, dziś dodatkowo wyposażone w tzw. kasetę, która zwiększa estetykę, jak i komfort użytkowania. Na szczęście, pośród ofert obecnych producentów znajdzie się i coś, dla wielbicieli tego, co niestandardowe, oryginalne, przykuwające wzrok nowoczesnym designem, a jednocześnie wysoce praktyczne. Mamy tu na myśli oczywiście tzw. plisy, czyli harmonijkowe/plisowane rolety oraz rolety dzień/noc. Co to za produkty? Czym się od siebie różnią? Jakie są ich zalety i ewentualne wady? Co wybrać – plisy czy rolety dzień/noc? Najwyższa pora zmierzyć się z dylematem!

Plisowane rolety

Rolety plisowane czy dzień/noc? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, którym zależy zarówno na walorach estetycznych, jak i funkcjonalności okiennych przesłon. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, z pewnością warto rozważyć obie, bardzo popularne w dzisiejszych czasach opcje. I tak też, trzeba wiedzieć, że plisowane rolety w przeciwieństwie do standardowych, a nawet rolet dzień/noc umożliwiają zasłanianie właściwie dowolnego fragmentu okna. Wszystko za sprawą harmonijkowej (plisowanej) konstrukcji oraz specjalnemu montażowi. To dzięki temu roletą można manewrować i od góry, i od dołu. Poza tym, plisowane rolety prezentują się na oknie bardzo lekko i nowocześnie, dzięki czemu idealnie odnajdują się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym. Wobec tego, jak dotąd zapewniają najbardziej precyzyjne dozowanie ilości światła słonecznego oraz kąta, pod jakim wpada do środka. Takie rolety idealnie sprawdzają się również w przypadku okien dachowych i łazienek. Natomiast co warto wiedzieć o roletach dzień/noc i co ostatecznie wybrać – plisy czy rolety dzień/noc?

Rolety dzień/noc

W przeciwieństwie do plisowanych rolet, tzw. roletami dzień/noc można zasłaniać okno tylko standardowo – od góry. Za to rolety te są uszyte z dwóch rodzajów materiału – zaciemniającego oraz transparentnego w taki sposób, że układają się w naprzemienne pasy. Dzięki temu również możemy wpuszczać do wewnątrz dowolną ilość światła. Rolety dzień/noc prezentują się w oknie dość elegancko, a jednocześnie nowocześnie. Co więcej, według uznania możemy je zamontować na okiennej ramie lub na ścianie powyżej wnęki, co nie jest możliwe w przypadku plisowanych rolet. W takim razie, które rolety – plisowane czy dzień/noc kupić?

Co wybrać – rolety plisowane czy dzień/noc?

Niestety (albo i nie) na pytanie postawione w tytule artykułu o to, co wybrać plisy czy rolety dzień/noc każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Zarówno jedne, jak i drugie umożliwiają dokładne dozowanie ilości wpadającego do mieszkania/domu światła, z tym, że w nieco inny sposób. Oczywiście wyglądają też zupełnie inaczej. Wobec tego, wiedząc już jakie są różnice między dwoma popularnymi rodzajami rolet, każdy powinien samodzielnie zdecydować co bardziej mu odpowiada – rolety plisowane czy dzień/noc.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO