Bez wątpienia zwłaszcza salon jest tym pomieszczeniem w domu, w którym z jednej strony zależy nam na maksymalnej wygodzie, z drugiej równie ważny jest dla nas design. Aranżując okna będące bardzo istotnymi elementami architektury wnętrza, z pewnością warto wziąć pod uwagę wszystkie dostępne opcje oraz dokładnie przeanalizować zalety i wady każdej z nich. Pewne jest jedno – niezależnie od tego, czy zdecydujemy się powiesić firany, a nawet zasłony, czy też nie, w oknach nie powinno zabraknąć również gustownych rolet do salonu, szczególnie, gdy pomieszczenie jest położone od strony północnej. Odpowiednie rolety do pokoju dziennego za dnia zapewnią doskonałą ochronę przeciwsłoneczną, natomiast wieczorami zasłonią widok. Zatem, jakie rolety do salonu wybrać? Na które z rolet nowoczesnych postawić?

Klasyczne rolety do salonu

Jakie rolety do salonu wybrać? Który spośród dostępnych rodzajów będzie skuteczną ochroną przed słońcem i przesłoni widok zawsze, gdy będziemy chcieli zapewnić sobie prywatność, a jednocześnie będzie ładnie wyglądał w oknie? Z całą pewnością nie pożałujemy, jeśli postawimy na klasykę. Klasyczne, gładkie, jednolite rolety do salonu to idealne rozwiązanie. Jeśli pokój znajduje się od strony północnej, najlepsze będą rolety w ciemnym kolorze – np. brązowe, granatowe, zielone w odcieniu butelkowym czy też grafitowe. Z kolei, jeśli słońce dociera do salonu jedynie rano lub popołudniu (tuż przed zachodem słońca), wówczas możemy kupić jasne rolety do pokoju dziennego, np. ecru, beżowe, szare. Warto przy tym zainwestować w rolety nowoczesne w tzw. kasecie, które z każdej strony idealnie przylegają do szyby.

Rzymskie rolety do pokoju dziennego

Zastanawiając się jakie rolety do salonu wybrać, prócz tych klasycznych, niewątpliwie warto wziąć pod uwagę rzymskie rolety do pokoju dziennego. Tego typu rolety są na tyle dekoracyjne, że świetnie zastępują klasyczne, materiałowe zasłony, a nawet firany, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć je ze sobą. Rzymskie rolety do salonu mogą być bowiem wykonane zarówno z zaciemniającego materiału, z jakiego szyje się zasłony, jak i z cienkiej tkaniny na firanki, np. woalu. Również co do kolorów i wzorów nie ma w tym przypadku właściwie żadnych ograniczeń.

Rolety nowoczesne typu plisy

Jeśli ani klasyczne rolety do salonu, ani rzymskie rolety do pokoju dziennego nas nie przekonują i wciąż zastanawiamy się w jakie rolety do salonu zainwestować, warto rozważyć plisy. Rolety nowoczesne typu plisy są niezwykle praktyczne, a zarazem pięknie prezentują się w oknach. Jak sama nazwa wskazuje układają się w drobne plisy, jednak co najważniejsze – umożliwiają zasłonięcie dowolnego fragmentu okna. Podobnie, jak wyżej wymienione są dostępne w różnych kolorach i wzorach.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO