Bez dwóch zdań jednym z najsilniejszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat są wszechobecne szarości. W wielu mieszkaniach i domach szary kolor zdominował łazienki, sypialnie, kuchnie, a przede wszystkim salony. I choć moda ciągle się zmienia, szary nie traci na popularności, wprost przeciwnie – jest uznawany za uniwersalny, pasujący do wszystkiego, a jednocześnie bardzo designerski. Co ciekawe, architekci i dekoratorzy wnętrz, a ich śladem również osoby prywatne, wprowadzają różne odcienie szarości nie tylko do nowoczesnych pokojów dziennych, ale również tych, utrzymanych w estetyce klasycznej, skandynawskiej czy też glamour. Równie stylowe są obecnie długie zasłony i firany. W związku z tym, na pewno wiele osób zastanawia się jaki kolor zasłon do szarego salonu wybrać. Wobec tego, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprezentować najciekawsze propozycje zasłon do szarego salonu klasycznego, zasłon do szarych ścian we wnętrzach skandynawskich oraz zasłon w szarym salonie w stylu glamour.

Jaki kolor zasłon do szarego salonu w stylu klasycznym pasuje najbardziej?

Bardzo często okazuje się, że nie ma to jak klasyka, bo choć trendy zmieniają się z sezonu na sezon, klasyczne wnętrza nigdy nie wychodzą z mody, są absolutnie ponadczasowe. Nic więc dziwnego, że nawet obecnie, gdy wybór jest tak duży nie brakuje miłośników tejże estetyki, którzy zastanawiają się jaki kolor zasłon do szarego salonu w stylu klasycznym pasuje najbardziej. Otóż, świetnym rozwiązaniem są w tym przypadku zasłony i firany w tzw. barwach ziemi, a więc białe, écru, beżowe, brązowe. Tego typu zasłony do szarego salonu wprowadzają przytulny, domowy klimat sprzyjający odpoczynkowi, a zarazem nutkę elegancji. Natomiast jakie zasłony do szarych ścian pasują do stylu skandynawskiego, a jakie zasłony w szarym salonie inspirowanym estetyką glamour spełnią egzamin na piątkę z plusem?

Najpiękniejsze zasłony do szarych ścian we wnętrzach skandynawskich

Zastanawiając się jaki kolor zasłon do szarego salonu w stylu skandynawskim wybrać, na pewno warto wziąć pod uwagę odcienie pastelowe. Najpiękniejsze zasłony do szarych ścian zaaranżowanych w estetyce wywodzącej się z takich krajów, jak Finlandia, Norwegia, Szwecja to niewątpliwie zasłony błękitne, pudrowo-różowe, bladożółte czy też jasnozielone. Prócz tego, również w stylu skandynawskim idealnie sprawdzają się białe zasłony do szarych ścian. Natomiast na co postawić w przypadku wnętrz glamour? Jakie zasłony w szarym salonie będą wyglądały wystarczająco ekskluzywnie?

Zasłony w szarym salonie w stylu glamour

Zasłony w szarym salonie wyglądają świetnie zarówno we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym, jak również skandynawskim i glamour. Natomiast wiele zależy w tym przypadku od doboru kolorystyki. Jaki kolor zasłon do szarego salonu inspirowanego estetyką glamour wybrać? Nie ulega wątpliwości, że do wnętrz glamour wprost idealne są zasłony białe, czarne lub srebrne, jednolite lub z metalicznymi/złotymi detalami. Takie zasłony w szarym salonie w stylu glamour dodają mu elegancji i luksusu.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO