Każdy, kto w dzisiejszych czasach buduje dom lub urządza mieszkanie/apartament, może przebierać w najrozmaitszych, bardzo nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach, które z jednej strony pozytywnie wpływają na walory estetyczne architektury, z drugiej podnoszą komfort. Nie inaczej jest z różnego rodzaju roletami – czy to wewnętrznymi, czy zewnętrznymi. W tej kategorii produktów jednymi z najnowszych i bez wątpienia godnymi polecenia są tzw. rolety zewnętrzne screen – uznawane za najdoskonalszą ochronę przeciwsłoneczną. Co to jest roleta zewnętrzna screen, co odróżnia screeny okienne od innych rolet i żaluzji montowanych na zewnątrz budynku i jakie są ich zalety? Wreszcie, jak wybrać odpowiednie do swojego domu rolety typu screen? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Co to jest roleta zewnętrzna screen?

Rolety screen to stosunkowo nowe produkty na rynku. W związku z tym, wiele osób, które dotychczas nie interesowały się dostępnymi systemami przesłon okiennych, może nie wiedzieć czym właściwie jest roleta zewnętrza screen. Zatem, co to są rolety typu screen i czym wyróżniają się na tle pozostałych rozwiązań? Otóż, jak sama nazwa wskazuje, rolety zewnętrzne screen to rodzaj rolet przeznaczonych do montażu na zewnątrz budynków. Nazywane inaczej refleksolami, przede wszystkim służą ochronie przeciwsłonecznej. Idealnie sprawdzają się w przypadku domów i apartamentów podatnych na nadmierne nagrzewanie się. Rolety screen blokują promienie słoneczne już od strony zewnętrznej, jednocześnie pełniąc funkcję moskitiery. Jakie jeszcze zalety posiadają screeny okienne i jak wybrać odpowiednie do swojego domu?

Screeny okienne i ich zalety

Niezaprzeczalnie screeny okienne to najdoskonalsza ochrona przeciwsłoneczna, a przy okazji świetne zabezpieczenie przed insektami – muchami, komarami itd. I rzeczywiście największą zaletą rolet zewnętrznych screen jest to, że blokują promienie słoneczne już na zewnątrz budynku, dzięki czemu zdecydowanie mniej się on nagrzewa. Poza tym, bardzo istotną zaletą rolet screen jest to, że można je montować na balkonach, tarasach, a nawet w altanach. Innowacyjna budowa rolety typu screen sprawia, że nie straszny jej wiatr, deszcz, śnieg, mróz, a nawet grad. Rolety zewnętrzne screen są więc stabilne, bardzo wytrzymałe i trwałe. Do tego, dostępnych jest wiele różnych kolorów i wzorów. Dzięki temu, z łatwością można dopasować je do stylu domu. Rolety screen prezentują się bardzo designersko i szczególnie dobrze wpisują się w nowoczesną architekturę. Natomiast na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak wybrać odpowiednie do swojego domu rolety typu screen?

Rolety zewnętrze screen to genialna opcja w przypadku dużych przeszkleń, balkonów, tarasów, altanek. Decydując się na ich zakup i montaż, z pewnością warto dokładnie wymierzyć otwór, w którym mają się znaleźć rolety typu screen. Na pewno istotny ze względów estetycznych jest też dopasowany do fasady domu kolor rolet. Poza tym, trzeba wybrać odpowiednią dla siebie gęstość oczek, z jakich składa się specjalna tkanina wykorzystywana do produkcji rolet screen, a to w zależności od pożądanej ilości światła przenikającego przez materiał. W końcu, trzeba się zastanowić jaki kształt skrzynki, w której chowa się roleta i jej napęd pasuje do elewacji. Producenci oferują skrzynki owalne, kwadratowe lub ścięte.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO