Przegląd systemów roletowych

Przegląd systemów roletowych

Na pierwszym miejscu znajdują się systemy kasetowe rolet – cechują się dobrym zabezpieczeniem i utrzymaniem materiałów we właściwej ścieżce.

System kasetowy rolet również bardzo dobrze prowadzi materiał nawijający się na wałku. Naturalne pionowe odchyły tkaniny są niwelowane dzięki prowadnicom aluminiowym oraz wykonanym z tworzywa.

 

〉 Besta Uni – wałek 19 mm

Charakteryzuje się opływowym kształtem kasety o wyglądzie oryginalnego osprzętu okiennego. Stosujemy dla tego typu płaskie prowadnice całkowicie bezinwazyjne, przyklejane na taśmę piankową. Materiał zazwyczaj umieszczony zostaje pomiędzy listwami przyszybowymi czyli w bliskiej odległości od szyby – w zależności od głębokości osadzenia szyby.

Prowadnica do roletKaseta rolety

 

 

 

 

 

 

 

 

 

〉 Besta Uni – Przestrzenna – wałek 19 mm

System bezinwazyjny – posiada funkcjonalność rolet kasetowych z tym, że jest to system przestrzenny czyli materiał jest prowadzony na listwach okiennych. Stosujemy dla tego typu rolet przestrzenne prowadnice całkowicie bezinwazyjne, przyklejane na taśmę piankową aczkolwiek w kształcie ceownika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

〉 Mini besta – roleta wolnowisząca – wałek 19 mm

System wolnowiszący – odkryty materiał oraz brak prowadnic nie ogranicza materiału w funkcjonowaniu. Roleta ta posiada również alternatywnie prowadzenie żyłkowe utrzymującą dolną belkę obciążającą między innymi podczas uchyłu okna.