Żaluzja fasadowa bez mostka termicznego?
Przedstawiamy totalną nowość! Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym!
Systemy podtynkowe znane są od lat początkowo w systemach rolet zewnętrznych. Ogromnym problemem w naszych warunkach klimatycznych jest izolacja. Dotychczas, systemy podtynkowe były nieizolowane, przez co ryzyko możliwości powstawania mostków termicznych jest wysokie.
System podtynkowych żaluzji fasadowych niweluje ten problem, dzięki zastosowanej izolacji w skrzynce.
Jakie lamele możemy zastosować do izolowanego systemu podtynkowego żaluzji fasadowych.
Żaluzja podtynkowa dostępna jest z lamelami C-80 oraz Z-90. Oba typy lameli są obustronnie wyprofilowane, co zapewnia zwiększoną sztywność i stabilność podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Lamela Z-90 posiada dodatkowo uszczelkę wyciszającą, a kształt „Z” gwarantuje niemal całkowite zaciemnienie pomieszczeń oraz zwiększoną wytrzymałość wiatrową.
System żaluzji podtynkowych stawia na minimalistyczną formę a zastosowywanie produktu sprawia, że żaluzja podtynkowa jest osłoną idealnie wpasowującą się do montażu w nowoczesnych domach oraz obiektach komercyjnych, funkcjonujących w przestrzeni publicznej.
Czy system podtynkowy z izolacją nada się do Twojego domu?
Zalety przewyższają wszystkie wady. Sama konstrukcja żaluzji fasadowych daje nam ogromne możliwości kontroli nad ciepłem i światłem. Nie jest przesłoną 0/1 tylko wpuszczamy i dawkujemy światło na całej przestrzeni – a jak jeszcze potężna osłona, znana z żaluzji adaptacyjnych schowa nam się pod warstwą tynku? Sytuacja idealna.
Wizja naszego budynku pozostanie niezmieniona. Miejsce magazynowania lameli znajdzie się w warstwie podtynkowej, zatem widoczne mamy jedynie lamele, które w każdym momencie możemy schować.
Czy również takie żaluzje fasadowe mogę podpiąć do SMART HOME?
Oczywiście! Jeśli masz już instalację lub planujesz ją (na przykład przy użyciu modułowych sterowników ShutterBox od polskiego producenta BleBox) warto rozważyć to na etapie projektowania żaluzji fasadowych. Polecamy rezygnację z instalacji opartych na sterowaniu radiowym na poczet silników przewodowych. Nie zawsze można podpiąć system inteligentnego budynku do silników radiowych.