Zasłony i firany to te elementy dekoracji, które często zupełnie odmieniają wystrój wnętrz, ich charakter. Okienne tekstylia są przysłowiową wisienką na torcie, stanowią zwieńczenie aranżacji. Niezależnie od stylu, w jakim zdecydowaliśmy się urządzić swoje wymarzone mieszkanie/dom, nie powinno ich zabraknąć. Nie tylko w salonie i jadalni, ale również firany w sypialni to godne polecenia ozdoby. W takim razie, jakie kolory i wzory firan do sypialni są odpowiednie? Z jakiego materiału uszyć piękne, delikatne firanki do sypialni i jakiej powinny być długości? Radzimy, jak dopasować modne firany do sypialni!

Firany w sypialni

Co do tego, że w sypialni nie powinno zabraknąć stylowych zasłon i firan lub rolet/żaluzji i firan nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Pokój, w którym głównie odpoczywamy i śpimy musi jak najbardziej sprzyjać relaksowi. Powinna więc panować w nim atmosfera spokoju, ciepła, przytulności, doskonała, subtelna harmonia. Takie też powinny być firany w sypialni. Jako, że prócz modnych firan do sypialni w oknach obowiązkowo montujemy przesłony (żaluzje lub rolety) zaciemniające i zapewniające prywatność, dobrze, aby firany przepuszczały do wewnątrz dużo światła i pięknie rozpraszały promienie słońca. Takie delikatne firany do sypialni nadają aranżacji lekkości i odrobiny romantyzmu, zwłaszcza jeśli prócz tego, że zwiewne są też długie. W takim razie, z jakiego materiału, w jakich kolorach i wzorach firany do sypialni wybrać?

Jaką tkaninę wybrać na delikatne firanki do sypialni?

Firany w sypialni są jednymi z tych elementów wystroju, które budują niepowtarzalną stylistykę wnętrza i czynią je przytulnym. Przy wyborze w pierwszej kolejności warto zastanowić się więc nad odpowiednią tkaniną. Od dłuższego już czasu szczególną popularnością cieszą się delikatne firanki do sypialni z naturalnych materiałów takich, jak bawełna, len i jedwab. Tego rodzaju modne firany do sypialni nie dość, że odznaczają się wysoką jakością i są po prostu piękne, zachwycają również swą lekkością. Dzięki temu wspaniale rozpraszają promienie słoneczne. Tym bardziej warto, aby były długie (sięgały aż do podłogi) i puszczone luźno – wymyślne upięcie wydają się w tym przypadku zbędne, choć oczywiście co kto lubi. Niemniej, ogromne znaczenie ma również kolor oraz wzory firan do sypialni.

Kolory i wzory firan do sypialni

Modne firany do sypialni to niewątpliwie coś, w co warto zainwestować. Jednak, poza wyborem odpowiedniego materiału i długości, musimy jeszcze przemyśleć kolor i wzór firan do sypialni. Również pod tym względem dobrze, aby były one eleganckie i delikatne. Firany do sypialni powinny więc być utrzymane w jasnej, stonowanej kolorystyce. Idealna będzie czysta biel i różne odcienie złamanej bieli, a także bardzo subtelny pudrowy róż, błękit, beż. Dzięki temu firany w sypialni nie tylko będą przepuszczały do wnętrza dużo światła, ale też optycznie je powiększą, co w tym przypadku wydaje się wyjątkowe cenne, gdyż na ogół jest to pokój o niewielkim metrażu. Jeśli chodzi o wzory firan do sypialni wiele zależy tu od ogólnej stylistyki. Obecnie modne są zwłaszcza gładkie, ewentualnie z bardzo delikatnym, tłoczonym kwiatowym lub geometrycznym motywem. Niemniej godne uwagi są również gładkie firany z oryginalnymi gipiurowymi lub ażurowymi aplikacjami.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO