Niewątpliwie salon jest tym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu i domu, które pełni funkcję reprezentacyjną. To tu zapraszamy gości, spędzamy czas przy filiżance kawy lub lampce wina z odwiedzającymi nas krewnymi i przyjaciółmi. W związku z tym, warto postarać się o to, aby był on wygodny, a jednocześnie stylowy. To właśnie w salonie powinno znaleźć się miejsce na gustowne dodatki, designerskie ozdoby. Należy więc dobrze przemyśleć aranżację okien, które stanowią bardzo istotny element architektury, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, gdzie okna są bardzo duże. Z całą pewnością, idealnym dopełnieniem aranżacji każdego salonu są eleganckie, efektowne zasłony i firany, które dekorują, ale też przesłaniają widok z zewnątrz, tym samym stojąc na straży naszej prywatności. Szczególnie zasłony do salonu na metry, tzn. uszyte idealnie pod wymiar okna uważa się za bardzo stylowe elementy wystroju. Zatem, jaki mamy wybór? Jakie kryteria powinny spełniać nowoczesne tkaniny na zasłony? W jaki materiał na zasłony do salonu spośród dostępnych zainwestować?

Zasłony do salonu na metry

W dzisiejszych czasach każdy, kto zdecyduje się kupić zasłony do salonu na metry ma niemały wybór co do nowoczesnych tkanin na zasłony. Poszczególne różnią się od siebie rodzajem splotu, gramaturą (grubością), strukturą, stopniem przepuszczania światła. Wszystkie dostępne są za to właściwie we wszystkich kolorach tęczy i odcieniach, a także najrozmaitszych wzorach. Zanim zdecydujemy się na konkretny materiał na zasłony do salonu, warto przeanalizować kilka istotnych czynników. Przede wszystkim, pamiętajmy, że zasłony do salonu na metry nie muszą być szczególnie mocno zaciemniające (chyba, że z jakichś powodów bardzo nam na tym zależy). Nieco grubsze zasłony warto wybrać jeśli na ogół za oknem panuje hałas, który przedostaje się do wewnątrz – zasłony i firany nieco go tłumią. W końcu, skupmy się na walorach czysto estetycznych – skoro zasłony mają być dekoracją pokoju dziennego, powinny wpisywać się w jego ogólną stylistykę, być eleganckie, wyróżniać się wysoką jakością. Zatem, jakie nowoczesne tkaniny na zasłony mamy do wyboru i na co ostatecznie postawić?

Nowoczesne tkaniny na zasłony

Nie da się ukryć, że dziś każdy z nas ma spore pole do popisu jeśli chodzi o aranżację okna, w tym wybór zasłon i firan. Na rynku dostępne są najrozmaitsze nowoczesne tkaniny na zasłony, z których można szyć okienne dekoracje na wymiar. Która z nich najlepiej sprawdzi się w salonie? Jaki materiał na zasłony do salonu będzie prezentował się naprawdę efektownie, a jednocześnie zapewni odpowiedni stopień ochrony przed słońcem? Otóż, wiele zależy od indywidualnych preferencji, a także samego wnętrza. Przykładowo, jeśli zależy nam, aby zasłony do salonu na metry skutecznie przyciemniały wnętrze w czasie gorących, słonecznych dni, a wieczorami zasłaniały widok na pokój z zewnątrz warto wziąć pod uwagę taki materiał na zasłony do salonu, jak welur, welwet, żakard, tafta czy aksamit. Natomiast, miłośnikom nieco cieńszych, lżejszych, zwiewnych zasłon i firan, zapewne przypadną do gustu zasłony z woalu, szyfonu bądź perkalu.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO