Okno to niesamowicie ważny element architektury budynku. Z jednej strony okna pełnią funkcję czysto praktyczną – wpuszczają do środka promienie słoneczne, tym samym doświetlając wnętrza, z drugiej dekoracyjną – zdobią poszczególne pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy w oknie zawiśnie firanka, czy nie, powinniśmy również zadbać o odpowiednie żaluzje okienne. W przeciwieństwie do firan, które jedynie bardzo subtelnie rozpraszają słońce, żaluzje poziome wewnętrzne, chronią przed nim w upalne, letni dni, natomiast wieczorami strzegą naszej prywatności. W związku z tym, nowoczesne żaluzje do salonu, jadalni, kuchni, łazienki, sypialni to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Zatem, jakie żaluzje wybrać i jakie są w ogóle rodzaje żaluzji wewnętrznych?

Żaluzje poziome wewnętrzne

Przed laty żaluzje poziome wewnętrzne wisiały w oknach praktycznie wszystkich domów i mieszkań w Polsce. Jednak w pewnym momencie takie tradycyjne żaluzje okienne składające się z aluminiowych, nachodzących na siebie wąskich lameli (taśm/pasków) oraz mechanizmu sterującego zostały zastąpione przez nowocześniejsze rolety. Na szczęście obecnie znów są modne i coraz więcej osób docenia ich ponadczasową, uniwersalną stylistykę. Oczywiście, te współczesne, dostępne dziś u najlepszych producentów nowoczesne żaluzje do salonu, jadalni, kuchni, łazienki, sypialni i wielu innych, to produkty wysokiej jakości, solidne, trwałe, wytrzymałe, a jednocześnie bardzo estetyczne. Stąd też, niezależnie od tego, czy urządzamy dom/mieszkanie, czy biura, warto wziąć pod uwagę montaż właśnie żaluzji okiennych.

Nowoczesne żaluzje do salonu, jadalni, kuchni, łazienki, sypialni

Nowoczesne żaluzje do salonu, jadalni, kuchni, łazienki, sypialni itd. to absolutnie ponadczasowy i wciąż bardzo stylowy element wystroju wnętrz, który jednocześnie doskonale wywiązuje się ze swojej podstawowe funkcji – ochrony przeciwsłonecznej oraz prywatności domowników. Jako, że współcześni producenci oferują różne rodzaje żaluzji wewnętrznych, z pewnością, bez nawet najmniejszych problemów uda nam się idealnie dopasować je do ogólnej aranżacji. Niezależnie od tego, czy w domu/mieszkaniu/biurze króluje styl nowoczesny, klasyczny, skandynawski, loftowy, retro żaluzje poziome wewnętrzne będą świetnym dodatkiem. Wobec tego, pora sprawdzić, jakie rodzaje żaluzji wewnętrznych znajdziemy w sklepach oraz zastanowić się jakie żaluzje wybrać.

Rodzaje żaluzji wewnętrznych

W dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród różnych rodzajów żaluzji wewnętrznych. To, co je odróżnia to przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane. Do najpopularniejszych zaliczamy w tym przypadku standardowe żaluzje okienne wewnętrzne aluminiowe oraz wzbudzające zachwyt wielu żaluzje poziome drewniane (w tym bambusowe). Zarówno jedne, jak i drugie to produkty wysokiej jakości, które doskonale wywiązują się ze swej funkcji, a przy tym cechują się niebanalnym, nowoczesnym designem. Kolejną kwestią jest szerokość lameli. Taśmy w żaluzjach okiennych wewnętrznych aluminiowych mogą mieć szerokość 16, 25 lub 50 mm, natomiast w przypadku żaluzji poziomych drewnianych dostępne warianty to: 25, 50 i 65 mm. W końcu, różny może być sposób sterowania – ręczny lub automatyczny.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO