Żaluzje okienne to znów bardzo popularny rodzaj przesłony– znów, ponieważ przed laty, zanim na rynku pojawiły się nowoczesne rolety, były one zamontowane w oknach niemalże wszystkich mieszkań i domów w kraju. Modele oferowane przez współczesnych producentów są oczywiście nieco inne – ogólnie są bardziej estetyczne, cechują się wyższą jakością oraz zachwycają różnorodnością – rozmiarów, szerokości i grubości lameli, a także kolorami. Co więcej, do wyboru mamy żaluzje wykonane z różnych materiałów, m.in. z aluminium, drewna i bambusa. Jakie żaluzje do białych okien PCV, a jakie do okien drewnianych pasują najbardziej? Kiedy postawić na aluminiowe, a kiedy na żaluzje drewniane na białych okna? Wreszcie, jaki kolor żaluzji do białych okien dopasować? Doradzamy w kwestii żaluzji do białych okien!

Aluminiowe żaluzje do białych okien

Każdy, kto zdecyduje się na montaż żaluzji okiennych ma do wyboru kilka ich rodzajów, z czego na szczególną uwagę zasługują modele aluminiowe i drewniane. Natomiast, które z nich sprawdzą się w przypadku okien w kolorze białym? Jakie żaluzje do białych okien pasują najbardziej? Otóż, wiele osób jest zdania, że aluminiowe żaluzje do białych okien to najlepszy wybór, gdy framugi są wykonane z PCV. Wówczas to żaluzje mogą być białe lub w innym kolorze, takim, który nawiązuje do stylistyki wnętrza. Niemniej, my jesteśmy zdania, że aluminiowe żaluzje do białych okien drewnianych również prezentują się korzystnie. Natomiast jak to jest z żaluzjami drewnianym na białych okna? Czy lamele z drewna pasują w ogóle do białych ram? Jaki kolor żaluzji do białych okien jest optymalny w jednym i drugim przypadku?

Żaluzje drewniane na białych oknach

Zastanawiając się jakie żaluzje do białych okien wybrać, na pewno prócz tych z aluminium, warto wziąć pod uwagę żaluzje drewniane. Na białych oknach z drewna, ale też z PCV drewniane żaluzje okienne z pewnością będą wyglądały pięknie, oczywiście pod warunkiem, że dopasujemy właściwą ich barwę, ale też fakturę lameli. Żaluzje drewniane na białych oknach również drewnianych mogą mieć wyrazistą fakturę drewna. Z kolei do okien z PCV należy wybrać lamele o gładkiej powierzchni drewna. Natomiast, jaki kolor żaluzji do białych okien będzie optymalny?

Jaki kolor żaluzji do białych okien wybrać?

Skoro wiemy już jakie żaluzje do białych okien pod względem materiału wybrać, pozostaje już tylko kwestia barwy. Jaki kolor żaluzji do białych okien dopasować? Otóż, najbezpieczniejszą opcją są żaluzje okienne w takim samym lub zbliżonym kolorze, co framugi, czyli w tym przypadku białe żaluzje do białych okien. Niemniej, jeśli parapet nie jest biały, kolor żaluzji możemy dopasować do koloru parapetu właśnie. Poza tym, kolor żaluzji może być taki, jak kolor dominujący we wnętrzu.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO