W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób, które budują dom decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. Poza tym, nie brakuje i tych, którzy postanawiają zainstalować takie rolety przy okazji remontu i/lub wymiany okien w domu, ale też w mieszkaniu. I nic w tym dziwnego, w końcu rolety zewnętrzne zapewniają najdoskonalszą ochronę prywatności, przeciwsłoneczną, termoizolacyjną, akustyczną i przeciwwłamaniową spośród wszystkich dostępnych na rynku przesłon okiennych. Biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku modeli, warto natomiast dobrze się zastanowić jakie rolety zewnętrzne wybrać. Czym różnią się poszczególne rodzaje rolet zewnętrznych? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak zamontować rolety zewnętrzne? Czy warto zainwestować w elektryczny system sterowania, czy obsługa ręczna jest wystarczająca? Podpowiadamy jakie rolety zewnętrzne wybrać do domu!

Rolety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zakup rolet zewnętrznych to dość poważna inwestycja. Tym bardziej warto dobrze się zastanowić jakie rolety zewnętrzne wybrać, zapoznać się z ofertą różnych producentów, przeanalizować wszystkie za i przeciw poszczególnych modeli rolet zewnętrznych. Na co zwrócić uwagę? Z całą pewnością ogromnie ważny jest sposób i miejsce montażu oraz mechanizm sterowania. Poza tym, jak zamontować rolety zewnętrzne i jak nimi sterować, nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego zostały wykonane rolety zewnętrzne. Ten powinien być solidny, wytrzymały oraz odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Na rynku dostępne są m.in. rolety, których pancerz jest stalowy, aluminiowy i z PCV. Prócz tego, warto upewnić się, z jakiego materiału została wykonana izolacja rolet (zwykle jest to pianka poliuretanowa), a także jaką grubość mają profile, prowadnice i wieszaki. Oczywiście w parze z jakością i nowoczesną technologią idzie wyższa – w porównaniu do najprostszych modeli -cena. Musimy więc ustalić jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup i montaż i m.in. na tej podstawie zdecydować jakie rolety zewnętrzne wybrać do domu.

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Każdy, kto zastanawia się jakie rolety zewnętrzne wybrać powinien wiedzieć, że poszczególne modele montuje się na różne sposoby. Rolety adaptacyjne to najbardziej uniwersalne modele przeznaczone do montażu na każdym etapie użytkowania budynku, ponieważ skrzynka rolety znajduje się na zewnątrz budynku. Rolety nadstawne, których skrzynkę instaluje się bezpośrednio na ramie okiennej można natomiast zamontować jedynie na etapie budowy budynku lub wymiany okien na nowe. Z kolei rolety podtynkowe chowają się w murze, w związku z czym należy je uwzględnić już w projekcie domu i zamontować na etapie budowy. Jeśli tylko mamy taką możliwość, tj. budujemy swój wymarzony dom i dysponujemy odpowiednim budżetem bez wątpienia warto zainwestować w rolety zewnętrzne podtynkowe. Taki system nie tylko jest najnowocześniejszy i prezentuje się najładniej (po odsłonięciu rolety są niewidoczne), ale też najkorzystniejszy jeśli chodzi o warunki pogodowe w naszym kraju. Natomiast, jakie rolety zewnętrzne wybrać do domu jeśli chodzi o mechanizm sterowania – ręczne czy elektryczne?

Jakie rolety zewnętrzne wybrać do domu – sterowane ręcznie czy elektrycznie?

Jakie czynniki uwzględnić przy wyborze rolet zewnętrznych, na co zwrócić uwagę, a także jak zamontować rolety zewnętrzne – to już ustaliliśmy. Natomiast jakie rolety zewnętrzne wybrać ze względu na mechanizm sterowania? Ponownie, jeśli tylko nie musimy szukać oszczędności, na pewno warto zainwestować w napęd elektryczny umożliwiający sterowanie przewodowe lub bezprzewodowe, a najlepiej sterowanie inteligentne.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO