Nie bez przyczyny zwykło się mówić, że kuchnia jest sercem każdego domu – to tu przygotowujemy posiłki dla swoich najbliższych, wypijamy ulubioną kawę o poranku, tu też kończą się niemal wszystkie imprezy w gronie rodziny i przyjaciół. We współczesnych mieszkaniach i domach kuchnia jest jeszcze ważniejsza, ponieważ zwykle otwarta na jadalnię i salon. Oznacza to jednak, że musi być funkcjonalnie, a jednocześnie gustownie urządzona. Jako, że nie ma tu miejsca na zbyt wiele ozdób, podstawowe wyposażenie – meble i sprzęty same w sobie powinny dekorować. Niewątpliwie bardzo istotnym elementem w tym pomieszczeniu (zresztą tak, jak i we wszystkich pozostałych) jest też okno. Warto więc dobrze się zastanowić jakie rolety wybrać do kuchni, by wyglądały ładnie i w razie potrzeby zasłaniały szybę. Godne polecenia w szczególności są trzy rodzaje tychże, a mianowicie nowoczesne i praktyczne plisowane rolety okienne do kuchni, ponadczasowe i eleganckie rolety rzymskie oraz żaluzje do kuchni w nowym, odświeżonym wydaniu.

Plisowane rolety okienne do kuchni

W dzisiejszych czasach kuchnia z jednej strony powinna zachwycać praktycznymi i ergonomicznymi rozwiązaniami, z drugiej ciekawym designem. Dotyczy to również tekstyliów, jakie zawisną w kuchennym oknie. Jakie rolety wybrać do kuchni? Z pewnością nie pożałujemy montażu plisowanych rolet okiennych do kuchni. Tego typu przesłony są wykonane z bardzo trwałych, łatwych w czyszczeniu materiałów, a co najlepsze – można nim zasłaniać dowolny fragment okna, odsłaniając i zasłaniając plisę zarówno z góry, jak i z dołu. Dzięki plisowanym roletom okiennym do kuchni zyskujemy więc możliwość regulowania poziomu nasłonecznienia, a jak wiadomo światło dzienne sprzyja pracom związanym z przygotowywaniem posiłków.

Rolety rzymskie do kuchni

Kolejną świetną propozycją dla wszystkich tych, którzy rozważają jakie rolety wybrać do kuchnirolety rzymskie. Ich największą zaletą jest to, że są równie dekoracyjne i eleganckie, co klasyczne firany i zasłony, a zarazem tak funkcjonalne, jak rolety. Na ich powierzchni po podniesieniu rolety w górę tworzą się dekoracyjne fałdy. Co więcej, rolety rzymskie mogą być uszyte właściwie z dowolnego materiału, zarówno zaciemniającego (jak na zasłony), jak i transparentnego (na firany). Według uznania tego typu roletę możemy zamocować na ścianie powyżej wnęki okiennej, na suficie lub bezpośrednio na ramie okna (tak, jak plisy).

Żaluzje do kuchni

Równie praktyczne i stylowe, co plisowane rolety okienne do kuchni oraz rolety rzymskie są nowoczesne żaluzje. Do kuchni możemy kupić standardowe aluminiowe (właściwie w dowolnym kolorze) lub drewniane. Jeśli bardziej zależy nam na designie, aniżeli funkcjonalność, bez wątpienia powinniśmy wybrać drewniane żaluzje do kuchni, które pięknie rozpraszają promienie słoneczne, nadają przytulności, wyglądają bardzo stylowo, a dzięki temu przepięknie dekorują wnętrza urządzone w stylu naturalnym.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO