W zdecydowanej większości domów, zarówno jednorodzinnych, bliźniaczych i szeregowych, a także w wielu nowoczesnych apartamentach, standardowo pojawiają się skosy, a co za tym idzie okna dachowe. Tego typu otwory okienne nazywane również połaciowymi doskonale doświetlają wnętrza oraz tworzą wyjątkowy, bardzo przytulny i stylowy klimat. Niemniej, musimy pamiętać, że okna w dachu, który zwłaszcza latem mocno się nagrzewa mogą powodować znaczny wzrost temperatury w środku. W związku z tym, absolutnie niezbędne wydają się być odpowiednie rolety, które nie tylko zapewnią ochronę przeciwsłoneczną, ale też będą dekorowały wnętrze. Zatem, jakie rolety na okna dachowe wybrać? Które spośród dostępnych na rynku są zarówno ładne, jak i praktyczne? Na pewno warto rozważyć montaż klasycznych, materiałowych rolet na okna połaciowe, modnych rolet na okna dachowe dzień/noc oraz nowoczesnych plis na okna dachowe.

Klasyczne rolety na okna połaciowe

Pierwszą, godną uwagi propozycją dla osób, które zastanawiają się jakie rolety na okna dachowe zamontować w swoim domu/mieszkaniu są klasyczne, materiałowe rolety na okna połaciowe. Tego typu rolety są wykonane z tkanin, które skutecznie ograniczają przenikanie przez szyby promieni słonecznych. Wybierając spośród najwyższej jakości modeli, możemy być pewni, że materiał jest również odporny na odbarwienia i płowienie. Ponadto, wielu producentów oferuje także rolety z tkaniny blackout, która w niemalże 100% blokuje światło dzienne, a co za tym idzie skutecznie zaciemnia pomieszczenia ze skosami. Jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo wybór jest właściwie nieograniczony. Niemniej, zanim zdecydujemy się na zakup takich standardowych rolet na okna połaciowe, warto rozważyć pozostałe dwie opcje, czyli rolety na okna dachowe dzień/noc oraz plisy na okna dachowe.

Rolety na okna dachowe dzień/noc

Nie ulega wątpliwości, że we wnętrzach ze skosami, specjalne rolety na okna połaciowe to rzecz absolutnie niezbędna – ochrona przeciwsłoneczna i dekoracja w jednym. Jednak, jakie rolety na okna dachowe są ładne, a jednocześnie praktyczne? Na pewno za takie trzeba uznać tak modne współcześnie rolety na okna dachowe dzień/noc. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów rolet są one wykonane z dwóch różnych tkanin – zaciemniającej i transparentnej, ułożonych na zmianę w poziome pasy. W związku z tym umożliwiają one bardzo swobodne manipulowanie ilością światła, które wpada z zewnątrz na poddasze. Chyba nie trzeba wspominać, że są one bardzo efektowe, dzięki czemu dekorują. Mimo wszystko, warto też rozważyć trzecią opcję, czyli plisy na okna dachowe.

Plisy na okna dachowe

Rozważając jakie rolety na okna dachowe wybrać, poza klasycznymi roletami na okna połaciowe oraz modnymi roletami na okna dachowe dzień/noc, warto wziąć pod uwagę również nowoczesne rolety plisowane. Plisy na okna dachowe są wykonane z plisowanego/pofalowanego materiału. Niewątpliwie bardzo dużą zaletą plis na okna dachowe jest ich oryginalny design oraz to, że w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych można nimi dowolnie sterować – i od góry, i od dołu.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO