Materiałowe rolety i plisy – co wybrać.

 

Aktualnie wnętrza są bardziej wymagające niż jeszcze kilka lat temu, dlatego musimy podczas tworzenia koncepcji projektując wnętrze zadbać o miejsce również na przesłony okienne.
Największa popularnością cieszą się w ostatnim czasie względem innych przesłon rolety rzymskie, które umiejętnie w najbliższym czasie wyprzedzą ilością zamówień rolety dzień noc oraz plisy okienne. Jest to wielka trójka przesłon dzisiejszych mieszkań w Polsce.

Spróbujmy nakreślić ich atuty, możliwości oraz aspekty techniczne rozwijając po części naszą kartę produktową.

Rolety rzymskie?

Roleta Rzymska do dzisiejszych wnętrz

Szyte rolety rzymskie na wymiar dają nam możliwość dowolnie zaprojektować przestrzeń okienną w nasze ulubione tkaniny i kolory. Szeroka oferta tkanin na naszym rynku sprzyja rozwijaniu się rolet rzymskich w czołówce przesłon okiennych.

Roleta rzymska w salonie swoją naturalną prostotą wprowadzić bardzo przyjemne, naturalne ciepło do pomieszczenia. Nie tylko salon jako centrum domu jest dla szytych rolet odpowiedni. Sąsiadująca kuchnia umiejscowiona tuż przy salonie lub zabudowana w formie aneksu kuchennego wymaga zastosowania od nas również rolet rzymskich do kuchni, aby zachować harmonię.

Bogata oferta tkanin do rolet rzymskich daje nam naprawdę ogromne pole do popisu. Aranżacja okien staje się naprawdę przyjemna mogąc wybierać tkaniny nie tylko kolorystycznie, ale i ze względu na sposób szycia, fakturę jak i splot tkanin.

Rolety rzymskie możemy zamontować nad wnęką okienną zastępując projektowo klasyczne karnisze. Jeżeli mamy w naszych pomieszczeniach bardzo uczęszczane przejście np. na balkon lub taras, z którego korzysta się bardzo często mamy świetne, autorskie rozwiązanie. Dzięki naszemu autorskiemu systemu montażu rolet rzymskich, przystosowujemy konstrukcję rolety co daje nam przewagę funkcjonalną – nie musimy w pierwszej kolejności zwijać rolety rzymskiej umieszczonej nad progiem w celu możliwości wyjścia na balkon, lecz skrzydło otwiera się razem z roletami bez uprzedniego zwijania rolet.

A może rolety dzień / noc?

Roleta dzień dom w tkaninie DIMMOUT zaciemniającejRolety dzień i noc stały się ogromnym hitem naszych okien. Konstrukcja rolet dzień noc to w pewnym sensie rozwinięcie techniczne znanych nam rolet tradycyjnych do dzisiejszych wymagań wnętrz. Posiadają możliwość dopuszczenia jeszcze więcej naturalnego światła do pomieszczenia względem rolet tradycyjnych zachowując maksimum możliwej prywatności w ciągu dnia.

Dodatkowe zastosowanie przestrzeni firanowych przeplatanych na tkaninie dostarcza nam widok zza rolety oraz dostarcza naturalnego świata.

Konstrukcyjnie są przeznaczone bezpośrednio na okna lub przewiercane na ścianę.

Rolety dzień noc w kasecie zamontowane bezpośrednio na okna to rozwiązanie stosowane w zdecydowanie większości mieszkań. Ochronna kaseta tkaniny oraz stosowane do tego prowadnice świetnie komponują się z oknami oraz minimalizują do minimum widoczność konstrukcyjną. Zwiniętą roletę dzień noc w kasecie praktycznie nie zauważycie. Również rolety w kasecie nadają się na okno balkonowe, które w małym stopniu ograniczają kąt otwarcia skrzydła.

Alternatywą dla rolet kasetowych są rolety dzień noc na ścianę umieszczane nad wnęką okienną lub przykręcane do sufitu. Rozwiązanie stosowane sporadycznie ze względu na ograniczenie otwarcia okien przy opuszczonej rolecie. Natomiast, gdy przestrzenie okienne nie są przeznaczone jako aktywnych przejść, rozwiązanie to może dać nam niesamowity efekt.

Plisy okienne i duetki

Zaciemniająca plisa blackout w Sypialni

Swoją popularność zawdzięczają ogromnej funkcjonalności, łatwemu demontażu oraz ogromnym możliwościom utrzymania w czystości tkanin zastosowanych w dzisiejszych plisach okiennych.

Ciekawą funkcjonalnością jest ich montaż oraz demontaż. Plisy okienne są instalowane na wcześniej zamontowanych mikro-kostkach na listwach okiennych. Możemy je zdemontować w kilka minut z okien i zmagazynować na krótki czas mogąc przeprowadzać na przykład remonty czy też malowanie ścian.

Plisowana konstrukcja tkaniny pozwala nam złożyć tkaninę w mały pakiet, pozwalając na pełne otwarcie skrzydła okiennego, co dla drzwi balkonowych jest bardzo mocnym atutem.

Jeśli masz nietypowe okno, z którym pomysły na przesłonięcie już się skończyły – sprawdź warianty plis na nietypowe okna.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO