W aranżacji wnętrz liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, a już na pewno tak istotne elementy wystroju, jak zasłony i firany. W zależności od stylu, w jakim postanowiliśmy urządzić domowe wnętrza, powinniśmy więc dopasować do nich odpowiednie tekstylia okienne, które z jednej strony przepięknie rozpraszają słońce (firany) lub zaciemniają (zasłony, rolety i żaluzje), z drugiej dekorują. Oczywiście nie bez znaczenia jest i samo pomieszczenie, jego przeznaczenie – inne modele przesłon sprawdzą się w łazience, inne w jadalni czy pokoju dziennym. Jakie firany do salonu nowoczesnego wybrać? Jaką funkcję pełnią firany w nowoczesnych wnętrzach? Z jakiego materiału powinny być uszyte firany do nowoczesnego salonu i jaka w tym przypadku długość jest odpowiednia? Wreszcie, jakie są najmodniejsze kolory nowoczesnych firan do pokoju dziennego?

Firany w nowoczesnych wnętrzach

Choć w nowocześnie urządzonych mieszkaniach i domach zwykle króluje minimalizm, mimo wszystko nie powinno w nich zabraknąć firan. W nowoczesnych wnętrzach być może zasłony i firany są szczególnie ważne, ponieważ stanowią jeden z nielicznych elementów, które ocieplają, dodają przytulności surowemu designowi. Oczywiście bardzo istotne, aby wybrać odpowiednie firany do nowoczesnego salonu, tj. pasujące do ogólnej stylistyki. Jakie firany do salonu nowoczesnego będą zatem odpowiednie? Jakie materiały, długość oraz kolory nowoczesnych firan do pokoju dziennego są pożądane?

Najlepszy materiał na firany do nowoczesnego salonu

Zastanawiając się, jakie firany do salonu nowoczesnego będą najodpowiedniejsze, należy rozważyć trzy kwestie, a mianowicie: materiał, długość i kolor. Zatem, z jakiego materiału firany w nowoczesnych wnętrzach prezentują się najlepiej? Zdecydowanie godnymi polecenia tkaninami są w tym przypadku: woal, len i batyst. Nowoczesne firany do pokoju dziennego uszyte z wymienionych materiałów są lekkie i zwiewne, przepuszczają dużo światła słonecznego oraz wyróżniają się minimalistyczną, elegancką stylistyką. Unikać należy natomiast ciężkich, wymagających prasowania, bogato zdobionych firan. A jaką długość i kolor powinny mieć firany do nowoczesnego salonu?

Firany do nowoczesnego salonu – długość

Firany w nowoczesnych wnętrzach, choć przez wiele osób postrzegane, jako ozdoba dobra raczej do klasycznie i tradycyjnie urządzonych salonów, to coś, czego po prostu nie może tu zabraknąć. Niemniej, kluczowy jest dobór odpowiednich. Jakie firany do nowoczesnego salonu wobec tego wybrać? Jak już udało się ustalić, w tym przypadku polecane są cienkie i zwiewne, np. woalowe, lniane lub batystowe firany. Natomiast, w kwestii długości, zdecydowanie warto postawić na długie nowoczesne firany do pokoju dziennego. Dekoracje aż do samej podłogi optycznie powiększą wnętrze, sprawią, że będzie się wydawało jeszcze bardziej przestronne. Co z kolei z ich kolorem?

Nowoczesne firany do pokoju dziennego – kolory

Zasłony i firany w przypadku każdego pomieszczenia i każdego stylu to niezwykle istotne ozdoby, które przepiękne podkreślają wystrój wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku salonów nowoczesnych, w których wspaniale prezentują się długie, przepuszczające dużo promieni słonecznych nowoczesne firany do pokoju dziennego z woalu, lnu bądź batystu. Poza długością i tkaniną niemniej istotny jest oczywiście ich kolor. Jakie firany do salonu nowoczesnego wybrać pod względem kolorystyki? Bez wątpienia najlepszą opcją są tekstylia w kolorze śnieżnobiałej bieli lub w odcieniu kości słoniowej.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO