Bez wątpienia aranżacja okna to jeden z najistotniejszych elementów wystroju wnętrz. Idealnie, gdy spełnia ona dwie funkcje zarazem – praktyczną i dekoracyjną. W końcu okienne tekstylia, wliczając w to różnego rodzaju rolety i żaluzje, zasłony oraz firanki, powinny stanowić zarówno ochronę przeciwsłoneczną i ochronę naszej prywatności, jak i ozdobę okna i całego pomieszczenia. Na szczęście w dzisiejszych czasach wybór jest ogromny. W związku z tym możemy tworzyć dowolne zestawienia, nowoczesne rolety łączyć z klasycznymi firanami i zasłonami. Wobec tego, zastanówmy się jakie firanki pasują do rolet dzień/noc? Czy roleta dzień/noc i firanka to w ogóle korzystna kompozycja? Czym tak właściwie rolety dzień/noc różnią się od pozostałych i jeśli już to, które spośród dostępnych na rynku firanek do rolet dzień/noc są polecane?

Rolety dzień/noc

Zanim podpowiemy jakie firanki pasują do rolet dzień/noc i czy w ogóle roleta dzień/noc i firanka to słuszne połączenie, warto przypomnieć co to są rolety dzień/noc. Otóż, w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych rodzajów rolet oferowanych przez współczesnych producentów, rolety dzień/noc składają się z dwóch tkanin – transparentnej oraz zaciemniającej (stąd nazwa „dzień/noc”). W związku z tym, takie rolety są nie tylko niezwykle funkcjonalne – możemy swobodnie regulować ilość światła dziennego wpadającego do wewnątrz, ale i same w sobie dekoracyjne. Stąd też wiele osób zastanawia się, czy zawieszenie firanki do rolet dzień/noc to w ogóle dobry pomysł.

Roleta dzień/noc i firanka – czy to dobre połączenie?

Jeśli już zdecydujemy się na zakup rolet dzień/noc, a jednocześnie bardzo chcielibyśmy zawiesić w oknach swojego mieszkania/domu klasyczne firanki, z pewnością zastanawiamy się czy roleta dzień/noc i firanka mogą wyglądać razem dobrze. Bez obaw! Na szczęście firanki do rolet dzień/noc to jak najbardziej pożądany dodatek. Co prawda rolety dzień/noc same w sobie są już dekoracyjne, jeśli jednak pozostawilibyśmy je w oknie samotnie, prawdopodobnie wyglądałaby ono dość surowo. W związku z tym, gustowna firanka na pewno się przyda. Natomiast, jakie firanki pasują do rolet dzień/noc?

Najmodniejsze firanki do rolet dzień/noc

Skoro wiemy już, że roleta dzień/noc i firanka to jak najbardziej korzystne zestawienie, nie pozostaje nic innego, jak zastanowić się jakie firanki pasują do rolet dzień/noc. Biorąc pod uwagę, jak wiele różnych modeli jest dostępnych na rynku, musimy mieć na uwadze, że nie wszystkie zdadzą w tym przypadku egzamin. Zdecydowanie najmodniejsze, najbardziej stylowe, rzeczywiście doskonale pasujące firanki do rolet dzień/noc to firanki gładkie, subtelne, bardzo delikatnie marszczone, puszczone luźno aż do podłogi lub do parapetu, wykonane np. z woalu lub tiulu.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO