Nie każdy ma to szczęście mieć okno w łazience. Budując dom wolnostojący oczywiście możemy samodzielnie zadbać o to, aby projekt uwzględniał otwór okienny w tymże pomieszczeniu. Wówczas, już po wykończeniu łazienki, powinniśmy jednak przemyśleć aranżację okna. W końcu w łazience, prawdopodobnie jak w żadnym innym pomieszczeniu w sposób szczególny zależy nam na prywatności. Z drugiej strony, skoro okno już jest, chcemy, aby do środka wpadało przez nie jak najwięcej promieni słonecznych, a także, aby dekorowało ono wnętrze. Wobec tego, optymalnym rozwiązaniem jest montaż ozdobnych zasłon i firanek, samych firanek łazienkowych lub wraz z roletą/żaluzją. Wobec tego, jakie firanki łazienkowe wybrać do poszczególnych stylów wystroju? Radzimy, jak dopasować nowoczesne firany do łazienki minimalistycznej oraz modne firany do łazienki w stylu nowojorskim.

Firanki łazienkowe – design i funkcjonalność

Niezależnie od tego, jakich firanek łazienkowych poszukujemy, czy nowoczesnych firan do łazienki minimalistycznej, czy też modnych firan do łazienki w stylu nowojorskiej klasyki, powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na ich design, jak i funkcjonalność. Musimy pamiętać, że łazienka to takie pomieszczenie w każdym mieszkaniu i domu, w którym często unosi się para wodna, a co za tym idzie panuje wilgoć. Tkanina, z jakiej została uszyta okienna dekoracja powinna więc być odporna na tego typu niekorzystne warunki. Poza tym, dobrze, aby z jednej strony przesłaniała widok z zewnątrz, z drugiej strony pięknie rozpraszała światło. Wobec tego, jakie firanki łazienkowe rzeczywiście są godne polecenia?

Nowoczesne firany do łazienki minimalistycznej

Współcześnie bardzo modnymi aranżacjami łazienek są te minimalistyczne – bardzo praktyczne, a zarazem gustowne. Proste formy, ponadczasowe, uniwersalne kolory i designerskie dodatki to ich znaki rozpoznawcze. Co istotne, w łazienkach minimalistycznych każdy element rzeczywiście jest produktem wysokiej jakości, wyróżnia się wytrzymałością i trwałości, będąc przy tym modnym. Wobec tego, nowoczesne firanki do łazienki minimalistycznej również powinny być uszyte z dobrej gatunkowo tkaniny, a zarazem subtelne, proste, pozbawione zbędnych w tym przypadku koronek, wzorów itp. W tego typu wnętrzach najlepiej sprawdzają się firanki łazienkowe z woalu lub bawełny, najlepiej w białym kolorze. A co z firankami łazienkowymi w stylu nowojorskiej klasyki? Jakie są modne firany do łazienki nowojorskiej?

Polecamy modne zasłony i firany z naszego sklepu Pliss&Roll

Modne firany do łazienki w stylu nowojorskim

Choć minimalistyczne łazienki, a co za tym idzie pasujące do nich nowoczesne firanki do łazienki rzeczywiście cieszą się ogromną popularnością, coraz więcej zwolenników zyskuje styl nowojorski. I tak też modnymi firanami do łazienki inspirowanej nowojorską klasyką są modele z nieco bardziej szykownych, dekoracyjnych tkanin niż woal czy bawełna. W tym przypadku szczególnie poleca się modne firany do łazienki uszyte np. z ekskluzywnego muślinu, wykończone srebrną bądź złotą nicią. Poza tym, warto poeksperymentować z różnymi, fantazyjnymi sposobami upięcia.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO