Tekstylia okienne to jedne z istotniejszych elementów wystroju wnętrz. W takiej czy innej formie nie powinno ich zabraknąć w żadnym pomieszczeniu, w którym jest okno. Tym bardziej, że współcześni producenci oferują rozmaite dekoracje, a dekoratorzy wnętrz prześcigają się w coraz to nowszych, fantazyjnych sposobach montażu/upinania. Mimo wszystko, dla wielu osób wybór odpowiedniej ozdoby na okno w kuchni jest problematyczny. Jakie firanki do kuchni wybrać? Które spośród dostępnych na rynku rzeczywiście zdadzą egzamin w pomieszczeniu, w którym gotujemy, smażymy i pieczemy, przez co często się brudzi? Co wziąć pod uwagę planując zakup firan do kuchni? Jakimi kryteriami się kierować? Ze swojej strony polecamy zwłaszcza efektowne, a jednocześnie praktyczne firanki-zazdrostki do kuchni i modne lambrekiny, które możemy sparować z zazdrostkami, a także nowoczesną roletę rzymską. W kuchni wszystkie trzy będą prezentowały się po prostu świetnie!

Firanki-zazdrostki do kuchni

Każdy, kto zastanawia się jakie firanki do kuchni wybrać, niewątpliwie powinien rozważyć firanki-zazdrostki. Do kuchni takie ozdoby wieszane w połowie wysokości okna co prawda stosowały nasze babcie, przez co mogą się nam one wydawać staromodne, jednak nic bardziej mylnego! W dzisiejszych czasach do wyboru mamy wiele różnych materiałów, kolorów i wzorów, a zazdrostki to naprawdę bardzo praktyczne rozwiązanie. Zatem, zanim przedwcześnie się do nich zrazimy, zastanówmy się z jakiej tkaniny moglibyśmy je uszyć, aby wyglądały gustownie. Pamiętajmy również, że zazdrostki do kuchni pięknie wyglądają w połączeniu z modnymi lambrekinami.

Modne lambrekiny

Nie tylko firanki-zazdrostki do kuchni, ale również modne lambrekiny zasługują na uwagę wszystkich tych, którzy zadają sobie pytanie jakie firanki do kuchni wybrać. Lambrekiny podobnie, jak zazdrostki to specjalne, króciutkie firanki, z tym, że modne lambrekiny wieszamy tradycyjnie na karniszu nad oknem, a nie w połowie wysokości okna. W związku z tym, zasłaniają one około 1/3 okna od góry, dzięki czemu do środka wpada więcej światła słonecznego, a materiał aż tak się nie brudzi. Tradycyjnie lambrekiny łączy się z zazdrostkami, lecz nie jest to żaden wymóg.

Roleta rzymska w kuchni

Ostatnią opcją, niewątpliwie godną polecenia osobom zastanawiającym się jakie firanki do kuchni wybrać są rolety rzymskie. Jeśli więc nie przekonują nas ani firanki-zazdrostki do kuchni, ani modne lambrekiny, z pewnością roleta rzymska w kuchni to coś dla nas. Rolety rzymskie są nowoczesne, a zarazem ponadczasowe i bardzo praktyczne. W tym przypadku warto rozważyć zwłaszcza roletę rzymską w kuchni wykonaną z lekkiego, przepięknie rozpraszającego promienie słoneczne woalu.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO