Zasłony i firany odgrywają niesamowicie istotne role – z jednej strony dekorują wnętrza, z drugiej zapewniają ochronę przeciwsłoneczną oraz prywatności. W związku z tym, liczy się zarówno ich design – kolor, wzór, długość, sposób upięcia, z drugiej -rodzaj i gramatura tkaniny. Na szczęście w obu kwestiach współcześni producenci nie zawodzą, oferując bardzo szeroki wybór. Dzięki temu każdy z nas ma szansę dopasować idealne dla siebie i swojego wnętrza okienne tekstylia. Trzeba jednak przyznać, że od pewnego czasu szczególnie dużą popularnością cieszą się zasłony zaciemniające do salonu, a tym bardziej zasłony zaciemniające do sypialni. Co wyróżnia zaciemniające zasłony na tle pozostałych zasłon i firan dostępnych współcześnie na rynku? Jaki materiał na zasłony zaciemniające jest najlepszy?

Zaciemniające zasłony – najlepsza ochrona przed słońcem

Nie ma co się dziwić, że tzw. zaciemniające zasłony cieszą się obecnie tak dużą popularnością. Wykonane z tkanin nieprzepuszczających promieni słonecznych lub przepuszczających w bardzo niewielkim stopniu, zapewniają doskonałą ochroną przed promieniami słońca. Dzięki temu możemy uniknąć znacznych wzrostów temperatury powietrza we wnętrzach, co jest bardzo uciążliwe w czasie upalnych, letnich dni. Poza tym, zaciemniające zasłony najlepiej dbają o naszą prywatność – przez zaciągnięte zasłony z zewnątrz nie sposób dostrzec nawet cieni. Wszystko to zasługa specjalnych tkanin wykorzystywanych do ich produkcji. Jaki materiał na zasłony zaciemniające wybrać spośród dostępnych? Jakie zasłony zaciemniające do salonu będą najlepszą opcją? Na które spośród dostępnych zasłon zaciemniających do sypialni postawić?

Zasłony zaciemniające do salonu

Jeśli jesteśmy miłośnikami stylu klasycznego czy też glamour lub uwielbiamy połączenia elementów różnych stylów, w związku z czym nie wyobrażamy sobie nie powiesić w oknach klasycznych zasłon, zasłony zaciemniające do salonu to świetna opcja. Tego typu zasłony z jednej strony są bardzo eleganckie, efektowne, z drugiej niesamowicie praktyczne – doskonale chronią przed słońcem. Jednak, jaki materiał na zasłony zaciemniające właśnie do pokoju dziennego wybrać? Biorąc pod uwagę, że salon z jednej strony często zlokalizowany jest od strony południa, w związku z czym mocno nasłoneczniony, z drugiej nie powinno być w nim zbyt ciemno, optymalne wydają się w tym przypadku stylowe zasłony zaciemniające do salonu z aksamitu lub żakardu. Zarówno jedne, jak i drugie wystarczająco dobrze blokują promienie, przyciemniając wnętrza i są po prostu przepiękne. Z kolei, jaki materiał na zasłony zaciemniające zda egzamin w sypialni?

Zasłony zaciemniające do sypialni

Główną funkcją zaciemniających zasłon jest ochrona przeciwsłoneczna. O ile, w przypadku zasłon zaciemniających do salonu doskonałą opcją są te, uszyte z aksamitu bądź żakardu, o tyle zasłony zaciemniające do sypialni powinny jeszcze bardziej blokować promienie. W sypialni, jak nigdzie indziej istotne jest bowiem utrzymanie jak najniższej temperatury w czasie lata – w upale po prostu źle się śpi, a przez to potem źle funkcjonuje. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby było tu zupełnie ciemno, ponieważ za dnia raczej nie korzystamy z tego pomieszczenia. Zatem, w jaki materiał na zasłony zaciemniające zainwestować z myślą o sypialni? Niewątpliwie, idealnymi zasłonami zaciemniającymi do sypialni są modele z tkaniny typu blackout lub dimm out, które cechują się najwyższym stopniem nieprzepuszczalności światła.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO