Niewątpliwie rolety dzień/noc to rodzaj przesłony, która cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Rzeczywiście widnieją w oknach wielu mieszkań i domów w naszym kraju. I nic w tym dziwnego! Tego typu rolety nie tylko wyglądają efektownie, ale też są bardzo funkcjonalne – przede wszystkim dają użytkownikom duże możliwości co do regulacji ilości światła słonecznego wpadającego do wewnątrz. Niestety, jak wszystko w domu, również rolety dzień/noc z czasem się brudzą – osiada na nich kurz, zanieczyszczenia powietrza, w związku z czym szarzeją. Na szczęście, można je z powodzeniem poddawać czyszczeniu. Rolety dzień/noc, podobnie, jak firany i zasłony po wypraniu, mają szansę znów wyglądać jak nowe! A zatem, jak wyczyścić roletę dzień/noc? Czy jej demontaż jest konieczny? Czego będziemy w tym celu potrzebować? Czym czyścić rolety dzień/noc? Krok po kroku wyjaśniamy jak wyprać rolety dzień/noc!

Czyszczenie rolety dzień/noc

Czyszczenie rolety dzień/noc prędzej czy później, ale na pewno okaże się konieczne, oczywiście pod warunkiem, że wciąż chcemy cieszyć się jej walorami estetycznymi. Na szczęście nie jest to tak trudne, jak wydaje się wielu osobom. Każdy z nas jest w stanie samodzielnie podjąć się czyszczenia rolety dzień/noc. Wystarczy sprawdzić jak wyprać rolety dzień/noc oraz czym czyścić rolety dzień/noc dla możliwie najlepszych efektów. Warto przy tym skorzystać ze sprawdzonych wskazówek producentów oraz osób, które mają już pewne doświadczenie w czyszczeniu rolet dzień/noc.

Jak wyprać rolety dzień/noc?

Jak wyczyścić roletę dzień/noc, by przywrócić jej czystość, oryginalny kolor, który poszarzał w wyniku kurzu i zanieczyszczeń powietrza, tym samym przedłużając jej przydatność do użytkowania? Gwarantujemy, że czyszczenie rolet dzień/noc jest prostsze niż myślisz! Zacznijmy może od tego, że zanim zabierzemy się za ich pranie, powinniśmy regularnie usuwać z nich warstwę kurzu. Najłatwiej posłużyć się w tym celu odkurzaczem – na niskich obrotach z odpowiednią końcówką wystarczy odkurzać rolety średnio raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie (w zależności od potrzeb). Natomiast, jak wyprać rolety dzień/noc? W tym przypadku dozwolone jest wyłącznie czyszczenie na mokro przy użyciu gąbki/ścierki. Według uznania rolety możemy ściągnąć lub pozostawić na oknie maksymalnie rozwinięte i przecierać aż do momentu, w którym pozbędziemy się zanieczyszczeń. Po jaki preparat w tym celu sięgnąć? Czym czyścić rolety dzień/noc?

Czym czyścić rolety dzień/noc?

Skoro już wyjaśniamy jak wyczyścić roletę dzień/noc, warto również wspomnieć o tym, czym to robić najlepiej. Czym czyścić rolety dzień/noc, aby pozbyć się z ich powierzchni wszelkich zabrudzeń? Jak już zostało wspomniane z kurzu, roztoczy, smogu i innych związków lotnych najlepiej wyczyścimy rolety dzień/noc odkurzaczem. Dobrze sprawdzi się też miotełka do kurzu. Natomiast, gdy w grę wchodzi czyszczenie rolety dzień/noc na mokro, należy przygotować roztwór ciepłej wody z delikatnym płynem do prania.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO