Choć w pierwszej kolejności nie zwracamy na to większej uwagi, po głębszym zastanowieniu na pewno dojdziemy do wniosku, że jednymi z istotniejszych elementów w każdym salonie (zresztą tak samo w pozostałych pomieszczeniach w domu) są okna. Po pierwsze, to przez nie do wnętrza wpada światło słoneczne, które przepięknie rozprasza się po całym pokoju, pozwala nam funkcjonować w ciągu dnia bez światła sztucznego, a także buduje klimat. Po drugie, okna wraz z zawieszonymi w nich tekstyliami – zasłonami i firanami i/lub roletami dekorują mieszkanie. W związku z tym, naprawdę warto dobrze przemyśleć ich zakup, zastanowić się nad długością, tkaniną, fakturą, wzorem, kolorom. Jednak i to nie wszystko. Ogromnie istotny jest przecież także sposób upięcia. Wobec tego, jak upiąć zasłony w salonie? Czy istnieją jakieś sprawdzone, proste, a zarazem efektowne sposoby upinania zasłon? Podpowiadamy jak modnie upiąć zasłony!

Zasłony i firany w pokoju dziennym

Zasłony i firany od zawsze pełnią bardzo ważną funkcję we wnętrzach. W salonie będącym miejscem reprezentacyjnym każdego mieszkania i domu nie powinno więc zabraknąć w oknach stylowych tekstyliów. Obecnie na topie są zwłaszcza klasyczne, długie, ciężkie zasłony, które dodają nutki elegancji, a szczególnie do jasnych pomieszczeń przemycają odrobinę koloru. Oczywiście zasłony możemy pozostawić luźno opadające aż do podłogi, choć na pewno warto rozważyć różne możliwości upinania firan. Zatem, jeśli już to jak upiąć zasłony w salonie? Po jakie akcesoria sięgnąć? I jak modnie upiąć zasłony bez użycia przeznaczonych specjalnie do tego gadżetów?

Upinanie zasłon przy pomocy chwostów

Jak upiąć zasłony w salonie? Możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli jednak zależy nam na efektownym upięciu, które będzie wyglądało bardzo stylowo i szykownie, z pewnością warto pomyśleć o ozdobnych chwostach, czyli specjalnych taśmach czy też plecionych sznurach, często zakończonych dekoracyjnymi frędzlami. Jednakże, niekoniecznie musimy kupować gotowe już chwosty. Do upinania zasłon na wzór chwostów można wykorzystać wiele elementów – np. klamry, korale, eleganckie wstęgi. A jeśli w naszym domu panuje bardziej swobodny styl, do związania zasłon nie potrzebujemy właściwie niczego. Jak modnie upiąć zasłony bez użycia specjalnych akcesoriów?

Jak modnie upiąć zasłony bez użycia akcesoriów?

Chwosty i inne im podobne przedmioty to niewątpliwie najpopularniejszy, najbardziej efektowny, a zarazem prosty sposób upinania firan. Jeśli jednak zależy nam na nieco swobodniejszej dekoracji, lubimy prostotę, luz i oryginalność, wcale nie potrzebujemy specjalnych akcesoriów, aby nasze zasłony wyglądały świetnie. Jak upiąć zasłony w salonie, aby wyglądały modnie i naturalnie? Otóż wystarczy zebrać je mniej więcej w połowie długość lub nieco niżej i utworzyć duży supeł. Takie niedbałe wiązanie jest nie tylko banalnie proste, ale i gustowne, zarówno, gdy zasłony są zsunięte do boków, jak i rozciągnięte na całą szerokość okna.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO