Dziś zajmiemy się tematem blaknięcia tkanin, bowiem słońce padające na tkaninę może z biegiem czasu odbarwić dolną część tkaniny.

Problem ten dotyka znaczną większość tkanin różnych systemów, aczkolwiek najbardziej widoczne i problematyczne stają się rolety rzymskie. Dlaczego? Otóż, większa część tkaniny odwrócona jest w stronę pomieszczenia natomiast podczas podnoszenia tkanina obraca się w kierunku słońca, przez co bezpośrednio narażona jest na utratę koloru.

Oczywiście jesteśmy świadomi, iż rolety prezentują się najlepiej w formie lekko podniesionej, ale pozostawienie w tej pozycji przez dłuższy czas może narazić roletę na odbarwienia – jednak mamy na to rozwiązanie!

Jest to delikatna ingerencja w konstrukcję, dodatkowy szpros wpływa wizualnie na roletę, więc najlepszym wyborem jest uszycie rolety rzymskiej w modelu 2 – najlepiej wówczas roleta się komponuje.

Dolny mankiet, który chroni tkaninę przez blaknięciem. Dodając dodatkową belkę możemy ochronić tkaninę przed tym efektem.

Klasyczna roleta rzymska – ryzyko odbarwienia.

Klasycznie szyjąc roletę nie ma żadnej ochrony przed efektem mocnego słońca. Wpływ światła na tkaninę można zobaczyć na rysunku po prawej – czerwone pola są to możliwe miejsca odbarwienia.

Roleta rzymska z mankietem dolnym

Mankiet dolny spełnia role ochronną obszarów zagrożonych odbarwieniem – dzięki takiej konstrukcji rolety możemy spać spokojnie. Ale pamiętaj – odbicia światła i tak występują, podczas wieloletniego użytkowania rzymskiej mimo wszystko kolor może się zmieniać.

Jak my szyjemy?

Wciąż mankiety dolne ze względu na czyhające zagrożenie blaknięciem są u nas obowiązkowe. Oczywiście to Ty decydujesz jak rolety miałyby wyglądać – czy mamy je uszyć z mankietem czy bez natomiast chcielibyśmy, abyście użytkowali rolety wiele lat bezproblemowo dlatego to rozwiązanie jest u nas w standardowym wyposażeniu.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO