W dzisiejszych czasach każdy, kto poszukuje odpowiednich do swojego domu lub mieszkania przesłon na okna, które nie tylko skutecznie zaciemnią wnętrze w czasie słonecznych, gorących dni oraz wieczorami – przed wzrokiem ciekawych przechodniów i sąsiadów, ale też będą estetyczne, naprawdę ma z czego wybierać. Niewątpliwie jedną z ciekawszych propozycji są tzw. rolety dzień/noc, których popularność nie słabnie przynajmniej od dobrych kilku sezonów. Podobnie, jak rolety rzymskie, są one na tyle efektowne, że właściwie niepotrzebna jest już żadna inna okienna dekoracja – roleta dzień/noc okazuje się być wystarczająca. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by mimo to, zawiesić w oknie również klasyczną firanę lub zasłonę – to już zależy od nas. W każdym razie, co to jest roleta dzień/noc? Skąd wzięła się i co oznacza nazwa roleta dzień/noc? Jak to działa? Sprawdźmy, jakie rolety dzień/noc, rodzaje tego typu produktów mamy do wyboru oraz jak działa roleta dzień/noc.

Co to jest roleta dzień/noc?

Rolety dzień/noc są bardzo popularne, co oznacza, że można dostrzec je w oknach w wielu polskich domach, mieszkaniach, biurach. Jednak, jeśli z jakichś powodów wciąż nie wiemy co to jest roleta dzień/noc, najwyższa pora uchylić rąbka tajemnicy i sprawdzić czym jest roleta dzień/noc, jak to działa oraz jakie rodzaje mamy do wyboru. Otóż, rolety dzień/noc nazywane również z angielskiego Day&Night pod pewnymi względami przypominają oczywiście klasyczne rolety. Nazwa rolety dzień/noc nie jest jednak przypadkowa. Są one bowiem wykonane z dwóch różnych tkanin – firanowej (transparentnej) i zasłonowej (zaciemniającej), ułożonych w przeplatające się naprzemiennie poziome pasy. Jak działa roleta dzień/noc i jakie rolety dzień/noc, rodzaje tego typu produktów mamy do wyboru?

Roleta dzień/noc – jak to działa?

Co to jest roleta dzień/noc i w związku z tym jak działa roleta dzień/noc? Otóż, jak już wiemy, rolety dzień/noc to szczególne, bo składające się z dwóch różnych rodzajów tkanin rolety. W związku z tym, nieco inny, choć wciąż podobny jest zastosowany mechanizm w rolecie dzień/noc. Jak to działa? Sterowanie jest właściwie takie samo – w tym przypadku, jak w większości pozostałych nowoczesnych rolet, roletami dzień/noc można sterować ręcznie przy pomocy koralików lub automatycznie. Podstawowa różnica polega na tym, że dzięki nim z łatwością regulujemy poziom nasłonecznienia wnętrza. Za dnia, gdy chcemy, by do środka wpadało jak najwięcej promieni słonecznych roletę można podnieść w całości, do połowy, lub zostawić opuszczoną na całym oknie, a jedynie ustawić ją w taki sposób, aby transparentne pasy pokrywały się ze sobą – wówczas to przez nie będzie przedzierało się słońce. Natomiast, gdy chcemy zupełnie przesłonić widok, pasy transparentne w rolecie dzień/noc należy schować/zakryć pasami zaciemniającymi. Takie rolety wyglądają naprawdę efektownie i poza funkcją czysto praktyczną, również dekorują wnętrze, w którym się znajdują.

Rolety dzień/noc – rodzaje

Jeśli wiemy już co to jest roleta dzień/noc i jak działa roleta dzień/noc oraz postanowiliśmy zamontować takie rolety u siebie w domu/mieszkaniu, powinniśmy również mieć na uwadze, że do wyboru mamy kilka różnych rolet dzień/noc. Rodzaje, które są najchętniej wybierane to kasetowe rolety dzień/noc oraz klasyczne, tj. wolno-wiszące. Te pierwsze montuje się bezpośrednio na ramie okna (dzięki specjalnej ramie idealnie do niej przylegają, również po uchyleniu okna). Z kolei tradycyjne, wolno-wiszące rolety są przeznaczone do montażu na ścianie powyżej okna lub na suficie – bardzo efektownie prezentują się zwłaszcza w przestronnych wnętrzach.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO