Współcześnie, w architekturze (zresztą nie tylko) stosuje się wiele, innowacyjnych rozwiązań. Dzisiejsze budownictwo zdecydowanie różni się od tego sprzed lat, tak pod względem czysto technicznym, jak i w warstwie stylistycznej. W nowoczesnych domach jednorodzinnych i bliźniaczych, a także w mieszkaniach i apartamentach w blokach znaleźć można wiele, jeszcze do niedawna niespotykanych elementów. Jednym z bardziej efektownych na pewno są okna narożne. Takie okna nadają całemu budynkowi, jak również wnętrzu absolutnie niesamowitego charakteru, a prócz tego wspaniale doświetlają pomieszczenia. Aby podkreślić ich piękno, na pewno warto dobrze przemyśleć aranżację okna narożnego, zastanowić się jakie firanki do okna narożnego będą odpowiednie. Jak wybrać firany na okno narożne? Jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Aranżacja okna narożnego

Aranżacja okna narożnego dla wielu osób może okazać się nieco trudniejsza niż aranżacja okien standardowych. Mimo to, nie ma sensu się zniechęcać, a już na pewno rezygnować z firanki w oknie narożnym! Warto poświęcić chwilę, zastanowić się i poszukać sprawdzonych patentów. W końcu zasłony i firany, również firany na okno narożne to przepiękna dekoracja całego wnętrza! W tym przypadku musimy jednak być szczególnie ostrożni – nie chcemy przecież zepsuć „efektu wow”, jakie robi okno narożne w sypialni, salonie czy jadalni. Firanki w oknie narożnym mają ten efekt dodatkowo podkreślić. Wobec tego, jakie firanki do okna narożnego wybrać?

Jakie firanki do okna narożnego są odpowiednie?

Nierzadko bywa tak, że najpierw jesteśmy ogromnie podekscytowani tym, że będziemy mieć w swoim wymarzonym domu lub mieszkaniu okno narożne, po czym ogarnia nas bezradność i zrezygnowanie. Jest to spowodowane tym, że kompletnie nie mamy pomysłu na aranżację okna narożnego, a dokładniej nie wiemy jakie firanki do okna narożnego mają szansę wyglądać korzystnie. I rzeczywiście, dopasowanie odpowiedniej firany na okno narożne nie jest łatwe. Pewne jest jedno – jeśli chcemy podkreślić stylistykę narożnego okna, nie możemy zbytnio go zasłonić, stąd też, najlepsze wydają się być raczej cienkie, lekkie, zwiewne, przepuszczające dużo światła firanki w oknie narożnym.

Firanki w oknie narożnym

Jakie firanki do okna narożnego są odpowiednie? Otóż, jeśli nie chcemy, aby okno narożne będące niewątpliwie efektownym elementem architektury zatraciło się, zostało zdominowane przez aranżację okna narożnego, musimy zrezygnować z firan uszytych z grubego, wzorzystego materiału. Odpowiednimi tkaninami są w tym przypadku woal oraz tiul. Najkorzystniejsze wydają się przy tym firany na okno narożne gładkie, białe lub w innym, jasnym kolorze. Poza tym, aby mieć pewność, że tekstylia będą idealnie dopasowane do wymiaru okna narożnego, warto skorzystać z oferty szycia zasłon i firan pod wymiar.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO