Dziś ciężko określić, co tak właściwie jest modne. Urządzając domowe wnętrza do wyboru mamy tak wiele, różnych stylów. Poza tymi, uznawanym na ogół za najpowszechniejsze – nowoczesnym i klasycznym, okazuje się, że na czasie jest również styl skandynawski, loftowy, nowojorski, retro, rustykalny oraz angielski. Jeśli tylko zrobimy to umiejętnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieszać je ze sobą, np. przeplatając elementy typowe dla estetyki nowoczesnej z dekoracjami retro. Zresztą, dodatki (m.in. lampy, dywany, zasłony i firany) w każdym przypadku są niezwykle istotne, podkreślają charakter wnętrza, budują niepowtarzalny klimat. Nie inaczej jest w kuchniach, tym bardziej, że współcześnie zwykle otwiera się je na salon. W takim razie, jakie firanki do kuchni w stylu angielskim będą odpowiednie? Czym odznaczają się firany w stylu angielskim? Jakie są typowe kolory i motywy firan do kuchni angielskiej i jakie zasłony do nich pasują?

Firany w stylu angielskim

Wydaje się, że styl angielski jest przeciwieństwem minimalistycznego, momentami nawet nieco surowego stylu nowoczesnego. W kuchniach utrzymanych w estetyce inspirowanej tradycyjną modą wnętrzarską Wyspiarzy nie ma miejsca na proste formy, meble na wysoki połysk, jednolitą kolorystykę i oszczędność jeśli chodzi o dodatki i ozdoby. Tu królują drewniane, frezowane szafki i kredensy z dekoracyjnymi uchwytami i przeszkleniami, pastelowe kolory oraz miłe w dotyku tekstylia, co czyni angielską kuchnię elegancką z jednej strony, z drugiej – bardzo przytulną, domową. Biel, beż, błękit, róż, bladożółty, florystyczne wzory, hafty i koronki to znaki szczególne tego stylu. Stąd też, bardzo istotne są w tym przypadku zasłony i firany w oknie, najlepiej dość dużym, a dzięki temu pięknie doświetlającym wnętrze. Jednak, jakie firanki do kuchni w stylu angielskim rzeczywiście podkreślą jej wyjątkowy klimat? Jakie zasłony pasują do firan w stylu angielskim? Spośród jakich kolorów i wzorów wybierać zasłony i firany do kuchni w angielskiej?

Zasłony i firany do kuchni angielskiej

Cały sekret aranżacji kuchni angielskiej tkwi w umiejętnym połączeniu ze sobą elegancji i przytulności. Ogromnie ważne są przy tym nawet najdrobniejsze detale, a już na pewno tak istotne elementy wystroju, jakimi niewątpliwie są okienne tekstylia – zasłony oraz firany do kuchni w stylu angielskim. Typowe firany w stylu angielskim są uszyte z dobrej jakości, przyjemnej w dotyku tkaniny, najlepiej białej lub w kolorze kości słoniowej. Mogą być gładkie, lecz najlepiej, gdy są zdobione haftem lub wykończone koronką i niezbyt długie – do parapetu lub krótsze, niczym lambrekin. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na zasłony, idealne będą klasyczne, bawełniane, np. w delikatny kwiatowy wzór, w prążki lub w drobną, stonowaną kratkę. Poza tym, doskonałą alternatywą dla firan do kuchni angielskiej, zwłaszcza jeśli chcemy nadać jej nieco bardziej nowoczesnego charakteru, są piękne i praktyczne rolety rzymskie.

Czuj się u nas dobrze! ;-)

BIURO